" /> " />
BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

[2010 09 16] Turgus, šėlsmas ir futbolas

Šiandien buvo viena iš tų dienų, kai vakare prisiminęs rytinius įvykius, dėl įspūdžių gausos sunkiai gali patikėti, kad tai vis dar ta pati diena. Tad apie viską iš eilės.

Kaip ir kiekvieną sekmadienį, šiandien vyko sendaikčių turgus, į kurį, šį kartą, susiruošėme tryse, o taip pat nepamiršome ir fotoaparato pasiimti, kad galėtume įamžinti šį muziejų po atviru dangumi. Pravaikščiojome ten kelias valandas ir nors nieko labai nenusipirkome, bet išėjome tikrai geros nuotaikos. Namo važiavome tramvajumi, tačiau pakeliui nusprendėme iššokti lauk, nes užsimanėme aplankyti vieną turistų labai mėgstamą vietą, kuri yra tarp merijos ir upės. Tai toks didelis plokščias baseinas su keliais centimetrais vandens. Kai niekas po jį nevaikšto ir vanduo nusistovi, jame labai gražiai atsispindi senamiesčio pastatai, todėl ši vieta vadinama tiesiog veidrodžiu. Be kita ko, baseinas moka triukų - kartais paleidžiami purkštuvai, todėl virš veidrodžio susidaro gaivus purslų debesis. Būtent jis mus ir suviliojo. Prisilakstėme po vandenį ir prisidarėme neblogų kadrų, o tada jau šlapi parėjome namo.

Kiek vėliau nuėjome į parką pasimėgauti saule ir šiek tiek pasimokyti. Grįžus namie radome skalbyklės iškrėstą pokštą - potvynį, tačiau greitai susitvarkėme, pavalgėme ir išjudėjome į miestą, kadangi laukė dar vienas svarbus reikalas. Prieš kelias savaites buvom nusipirkę bilietus į futbolo varžybas, o šiandien pagaliau atėjo laikas jas pamatyti. Lietuvoje, kaip žinia, futbolas populiarumu nusileidžia krepšiniui, o ir sporto bazių situacija yra gan apverktina. Niekados anksčiau nesu buvęs tokiame dideliame futbolo mače. Vietinė komanda „Bordeaux Girondins” priėmė vieną geriausių Prancūzijos komandų - Lyono „Olimpic”. Pasiekti stadioną nebuvo labai paprastą - įtilpti pavyko tik į 5 tramjavų. Gerai, kad jie bent jau važiavo praktiškai vienas paskui kitą. Mūsų draugas iš universiteto - Žonas - sakė, kad jau senas ir mažokas jų stadionas, nes, matote, į jį telpa „vos” 30 tūkstančių sirgalių. Smagi patirtis pabūvoti tokioje minioje. Psirodo nusipirkome bilietus į pačią smagiausią tribūną, tą kurioje stovi visi aktyviausi sirgaliai. Apačioje pastatytos kolonėlės, o keli sirgaliai viso mačo metu užvedinėja žiūrovus skanduoti, dainuoti ir palaikyti savo dievinąmą komandą. Stadiono prieigose ir jo viduje patruliavo keli šimtai savanorių bei gerai ginkluotų ir malšinti riaušes pasiruošusių policijos pareigūnų. Laimei, Bordo austruoliai garsėja kaip išties kultūringi ir ne pikti. Kaip be būtų, varžybų metu triukšmas tiesiog sunkiai nupasakojamas, o įmušus įvartį jis tampa net gi sunkiai įsivaizduojamas. Rėkėm ir mes kiek galėjom kartu su visais sirgaliais ir dideliam mūsų visų džiaugsmui „Girondins” sugebėjo įveikti savo priešininkus rezultatu 2-0. Išties įspūdingas vakaras, po kurio beliko tik su visais sirgaliais parsirasti namo, tačiau sustiprintų policijos ir viešojo transporto pajėgų dėka šalia stadiono greitai neliko visos aistruolių minios. Įspūdžių šiandien buvo daug, tačiau nuovargis taip pat padarė savo, tad grįžę iškart kritome į lovas.

Norėtum gauti naujus įrašus paštu, pamatei klaidą ar šiaip pasiilgai - vytautas.ulozas@gmail.com

Nuotraukos: http://picasaweb.google.lt/vytautas.ulozas/BordeauxFranceErasmus#5526126874861986050

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą